1051461926_note

12 marca 2017 w MOSiR w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate , zorgaznizowane w ramach Polskiego Związku Karate, z udziałem 270 zawodników reprezentujących 31 ośrodków. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska. Organizatorem zawodów był Przeworski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kumite WKF – olimpijskie, kumite semi i full contact oraz kata w kategoriach wiekowych: seniorzy, juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy.
Nowotarską Yokozunę reprezentowało 7 zawodników :
Adrian Sobolak – kumite WKF seniorów open,
Iglar Hubert kumite seniorów -80 kg,
Maksymilian Rapacz kata i kumite juniorów,
Jakub Łabuz, Adam Gniadek, Amelia Leska, Aleskandra Kulpa w kategorii młodzicy, wszyscy kata i kumite,
oraz trener instruktor Ewa Pawlikowska.
Bardzo dobrze zaprezentował się Adrian Sobolak, który zawalczył bardzo technicznie i zajął 1 miejsce w swojej konkurencji. Należy dodać, że konkurencja kumite karate WKF – karate olimpijskie - po raz pierwszy rozegrana została na Mistrzostwach Makroregionu. Z kolei Hubert Iglar startujący w kategorii seniorów kumite full contact do 80 kg zajął 3 miejsce. Junior Maksymilian Rapacz świetnie wypadł w konkurencji kata pokazując swoim rywalom, że to on jest najlepszy w tej konkurencji. Niestety jednak w kumite, już w walkach eliminacyjnych musiał uznać wyższość swojego kolegi z Nowego Sącza - Klemensa Ogórka. W kategorii młodzików najlepiej wypadł Jakub Łabuz, który zajął 2 w kumite semi kontakt -50 kg, oraz Agam Gniadek który zajął 3 miejsce kumite semi contakt -55kg, natomiast młodziczki Amelia Leska i Aleksandra Kulpa w kumite odpadły już w walkach eliminacyjnych. Najlepszy w kata w kategorii młodzików okazał się Adam Gniadek, który przeszedł do drugiej tury i ostatecznie zajął 7 miejsce.
Udział w zawodach częściowo pokryty został z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.