1276513832_note

W dniu 10 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej MOSiR Ciechanów odbył się XXXIII PUCHAR POLSKI SENIORÓW XIII PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW KARATE KYOKUSHIN. W turnieju wystartowało 300 zawodników z 70 ośrodków. Organizatorem był Ciechanowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Wojciecha Golebiowskiego. Otwarcia Pucharu dokonał Prezydent Miasta Ciechanowa Pan Krzysztof Kosiński. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec.

Tym razem Nowotarską Yokozunę reprezentował tylko jeden zawodnik Maksymilian Rapacz oraz sensei Ewa Pawlikowska 4 dan w roli trenera i sędziego. Maksymilian wystartował w konkurencji kata i kumite młodzików. Wszedł on do II tury konkurencji kata i ostatecznie w finale uplasował się tuż za podium na 4 miejscu z 25 zawodników. Natomiast w konkurencji kumite przegrał walkę eliminacyjną. Choć pokazał wielkiego ducha walki sędziowie wskazali na zwycięstwo jego przeciwnika.

Cytat dnia

Głowę trzymaj nisko, lecz spoglądaj wysoko. Mów roztropnie. Miej dobre serce. Służ innym ludziom z czcigodną pobożnością – traktuj to jako punkt wyjścia.
Sosai Masutatsu Oyama

Czym jest karate?

Karate to japońska sztuka walki rozwinięta z systemów chińskich, będąca sposobem samoobrony nieuzbrojonej osoby, wykorzystującym techniki uderzeń i kopnięć.

Losowe zdjęcia

Urząd Miasta Nowy Targ
Stowarzyszenie finansowane przez Urząd Miasta Nowy Targ
Wspierają nas: