1357156633_note

W dniu 13 maja 2017 r. w Wieliczce odbył się VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN O PUCHAR SOLNY JUNIORÓW,MŁODZIKÓW,KADETÓW I DZIECI. Turniej zgromadził ponad 300 zawodników i zawodniczek z 30 ośrodków z całej Polski. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushin pod przewodnictwem Roberta Kopciowskiego 5 dan. Nowotarska Yokozuna odniosła ogromny sukces na tych zawodach zdobywając drużynowo 5 miejsce, a wspaniale reprezentowało ją : Jan Kamiński , Franciszek Kamiński, Zuzanna Mroczka, Adam Gniadek,Szymon Aksamit, Maksymilian Rapacz. Złoto w drużynie zdobyli :Franciszek Kamiński w konkurencji kata dzieci- na 13 zawodników, Zuzanna Mroczka w kategorii kumite kadetek do 35 kg, Szymon Aksamit w kategorii kumite kadetów powyżej 55 kg. Po srebro sięgnęli Jan Kamiński w kategorii dzieci w konkurencji 5 technik - na 15 startujących zawodników oraz Zuzanna Mroczka tym razem kategorii kata kadetek. Z kolei brąz zdobył Adam Gniadek w kategorii kumite kadetów do 55 kg. Najmniej szczęścia miał Maksymilian Rapacz, który wszedł do finału kata jednakże ostatecznie uplasował tuż za podium zdobywając 4 miejsce. Turniej w Wieliczce był wstępną kwalifikacją naszych zawodników do udziału w Pucharze Polski w drugiej połowie roku. Koszty udziału częściowo pokryte zostały z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.