XII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin
pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ
pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ
W dniu 25 maja 2014 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się XII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin pod Patronatem Burmistrza Miasta Nowy Targ.
Turniej zorganizowany został przez Stowarzyszenie Sportowe Karate „YOKOZUNA” w Nowym Targu, którego trenerem jest sensei Ewa Pawlikowska 4 dan.,
W turnieju wzięło udział 217 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków tj.: Zakopane, Katowice, Niepołomice, Kraków, Wieliczka, Stary Sącz, Nowy Sącz, Krosno, Limanowa, Krościenko n/D, Nowy Targ.
Sędzią Głównym zawodów był shihan Roman Kęska 5 dan z Krakowa.
Sędziowali: Andrzej Krawontka 5 dan (Nowy Sącz), Włodzimierz Weselski 4 dan (Zakopane), Zbigniew Goliński 3 dan (Limanowa), Tomasz Najduch 3 dan (Katowice – wielokrotny Mistrz Europy oraz Polski), Robert Kopciowski 4dan (Wieliczka), Andrzej Marmuszewski 3 dan (Stary Sącz), Wiesław Krosta 3 dan (Niepołomice), Wiesław Marciniak 3 dan (Kraków), Zbigniew Gągola 2 dan (Limanowa), Maciej Sroka 2 dan (Nowy Targ), Krzysztof Jakubowicz 2 Dan, Edward Krawczyk 1 dan (Nowy Sącz), Mariusz Chrapek 1 dan (Zakopane), Piotr Baran 1 kyu (Krościenko n/D).
Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta Nowy Targ Marek Fryźlewicz, który wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Pawłem Liszką oraz radnym Rady Miasta Tadeuszem Trutym dokonali wręczenia pucharów zwycięzcom turnieju.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencji kata w różnych kategoriach wiekowych oraz konkurencji kumite z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maksymilian Rapacz z Nowego Targu (uczeń SP nr 6), który zajął I miejsce w kata oraz w kumite , a najlepszą zawodniczka została Patrycja Nykaza również z Nowego Targu (uczennica SP nr 2) , która wszystkie walki kończyła przed czasem.
Zawodnicy, którzy stanęli na podium otrzymali puchary, medale i pamiątkowe koszulki z turnieju, a dodatkowo każdy z uczestników najmłodszych kategorii (dzieci) otrzymali pamiątkowe medale.
Firmy, które wsparły turniej i którym SSK Yokozuna składa podziękowania są:
- „Steskal”-Zbigniew Steskal,
- ”Steskal” – Ryszard Steskal,
- Biedronka,
- firma informatyczna Mikrotech - Renata Urbańska.
Szczególne podziękowania SSK Yokozuna składa firmie : Cukiernia-Lodziarnia Andrzej Jarkiewicz – która ufundowała dla wszystkich uczestników wspaniałe Nowotarskie Lody Tradycyjne.
Turniej został częściowo sfinansowany z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.
WYNIKI KATA
KATA DZIECI (D0 2007)
1. ZARABSKA KAROLINA - STARY SĄCZ
2. WALCZAK KACPER - NIEPOŁOMICE
3. GAL KONRAD - NOWY TARG
KATA CHŁOPCÓW (2005-2006)
1. BULARZ DOMINIK - NIEPOŁOMICE
2. MAŚNICA DOMINIK - NIEPOŁOMICE
3. BANASIK JAKUB - KROSNO
KATA DZIEWCZĄT (2005-2006)
1. TRELA AGNIESZKA - NIEPOŁOMICE
2. KLEJCZYK WERONIKA - ZAKOPANE
3. MROCZKA ZUZANNA - NOWY TARG
KATA CHŁOPCÓW (2003-2004)
1. DYREK MICHAŁ - NOWY SĄCZ
2. GNIADEK ADAM - NOWY TARG
3. WAJDA PIOTR - ZAKOPANE
KATA DZIEWCZĄT (2003-2004)
1. DĄBROWSKA DOMINIKA - STARY SĄCZ
2. TUREK KINGA - STARY SĄCZ
3. ZARABSA OLIWIA - STARY SĄCZ
KATA KADETÓW (2001-2002)
1. RAPACZ MAKSYMILIAN - NOWY TARG
2. TRELA BARTŁOMIEJ - NIEPOŁOMICE
3. URBAŃSKI PIOTR - NOWY TARG
KATA KADETEK (2001-2002)
1. KROSTA JUSTYNA - NIEPOŁOMICE
2. MAŚNICA SANDRA - NIEPOŁOMICE
3. NEDZA KINGA - ZAKOPANE
KATA MŁODZIKÓW (1999-2000)
1. KROSTA KUBA - NIEPOŁOMICE
2. NOWAK RADOSŁAW - NIEPOŁOMICE
3. NOWAK BARTŁOMIEJ - LIMANOWA
KATA MŁODZICZEK (1999-2000)
1. PILCH ALEKSANDRA - NIEPOŁOMICE
2. KOWALSKA KAROLINA - NIEPOŁOMICE
3. MRUK SYLWIA - LIMANOWA
KATA JUNIOREK, JUNIORÓW
1. ADAMEK KRZYSZTOF - LIMANOWA
2. BADOWSKA NATALIA - STARY SĄCZ
3. KRÓL MARIOLA - ZAKOPANE
WYNIKI KUMITE
KUMITE DZIEWCZĄT -30KG
1. TRELA AGNIESZKA - NIEPOŁOMICE
2. LESKA AMELIA - NOWY TARG
3. MROCZKA ZUZANNA - NOWY TARG
3. PRYK ZUZANNA - NIEPOŁOMICE
KUMITE DZIEWCZĄT +30KG
1. DĄBROWSKA DOMINIKA - STARY SĄCZ
2. ZARABSKA OLIWIA - STARY SĄCZ
3. LACH NATALIA - NOWY SĄCZ
3. NYKAZA JULIA - NOWY TARG
KUMITE CHŁOPCÓW -35KG
1. WAJDA PIOTR - ZAKOPANE
2. SZAREK KONRAD - NIEPOŁOMICE
3. GAL GRZEGORZ - NOWY TARG
3. ŁABUZ JAKUB - NOWY TARG
KUMITE CHŁOPCÓW +35KG
1. AKSAMIT SZYMON - NOWY TARG
2. GNIADEK ADAM - NOWY TARG
3. SMAGUR KACPER - WIELICZKA
3. SKUPIEŃ SZYMON - ZAKOPANE
KUMITE KADETEK OPEN
1. NYKAZA PATRYCJA - NOWY TARG
2. KROSTA JUSTYNA - NIEPOŁOMICE
3. SZEWCZYK OLIWIA - NIEPOŁOMICE
3. GĄGOLA OLIWIA - LIMANOWA
KUMITE KADETÓW -40KG
1. TRELA BARTŁOMIEJ - NIEPOŁOMICE
2. JANIK GRZEGORZ - STARY SĄCZ
3. TWARÓG MATEUSZ - ZAKOPANE
3. URBAŃSKI PIOTR - NOWY TARG
KUMITE KADETÓW +40KG
1. RAPACZ MAKSYMILIAN - NOWY TARG
2. SARNA JAN - ZAKOPANE
3. WÓJCIK MACIEJ - KROSNO
3. UKLEJA BARTOSZ - KROSNO
KUMITE MŁODZICZEK -50KG
1. BAFIA ARETA - ZAKOPANE
2. WŁODARCZYK WIKTORIA - LIMANOWA
3. ORZEŁ MARLENA - LIMANOWA
3. DUDZIK ALEKSANDRA - ZAKOPANE
KUMITE MŁODZICZEK +50KG
1. MRUK SYLWIA - LIAMNOWA
2. HALAT KAROLINA - LIMANOWA
3. PILCH ALEKSANDRA -NIEPOŁOMICE
3. ZIEMIANEK MAGDALENA - ZAKOPANE
KUMITE MŁODZIKÓW -55KG
1. NĘDZA BARTŁOMIEJ - ZAKOPANE
2. NOWAK RADOSŁAW - NIEPOŁOMICE
3. CICHY MAREK - KROSNO
3. NOWAK BARTŁOMIEJ -NIEPOŁOMICE
KUMITE MŁODZIKÓW +55KG
1. NOWAK KRZYSZTOF - NOWY SĄCZ
2. KAMIŃSKI MICHAŁ - KROSNO
3. GĄSIENICA-LASKOWY MARIUSZ - ZAKOPANE
3. SZOŁDRA SZYMON - NOWY SĄCZ
KUMITE JUNIOREK OPEN
1. NĘDZA MAGDALENA - ZAKOPANE
2. POGWIZD IZABELLA - NOWY SĄCZ
3. BADOWSKA NATALIA - STARY SĄCZ
3. KRÓL MARIOLA - ZAKOPANE
KUMITE JUNIORÓW -70KG
1. PIĘTKA KAMIL - NOWY SĄCZ
2. ADAMEK KRZYSZTOF - LIMANOWA
3. GÓRSZCZYK KRZYSZTOF - LIMANOWA
3. PLATA MIŁOSZ - NOWY SĄCZ
KUMITE JUNIORÓW +70KG
1. URYGA KAMIL - LIMANOWA
2. KOZAK KRYSTIAN -LIMANOWA
3. PUSTUŁKA DAWID - STARY SĄCZ
3. GŁOS GRZEGORZ - KATOWICE
KUMITE SENIOREK OPEN
1. KLEJCZYK MAŁGORZATA - ZAKOPANE
2. GRACA PAULINA -ZAKOPANE
KUMITE SENIORÓW -75KG
1. URBANIAK TADEUSZ - ZAKOPANE
2. GĄSIENICA STANISŁAW -ZAKOPANE
3. ZACHWIEJA PIOTR - KROŚCIENKO
3. SKOCZ SEBASTIAN - NIEPOŁOMICE
KUMITE SENIORÓW +75KG
1. MICHALIK PRZEMYSŁAW -ZAKOPANE
2. BIENIEK KRZYSZTOF - KATOWICE
3. PRADZIAD JAN - ZAKOPANE
3. STANEK WOJCIECH - NOWY TARG
KUMITE SENIORÓW OLD BOY
1. DUDA LESZEK - NOWY SĄCZ
2. KLIMA RAFAŁ - NIEPOŁOMICE
3. DYREK TADEUSZ - LIMANOWA
3. TRZEBUNIA TOMASZ - ZAKOPANE
DRUŻYNOWO :
1 . NIEPOŁOMICE
2. ZAKOPANE
3. NOWY TARG
NAJLEPSZY ZAWODNIK – MAKSYMILIAN RAPACZ - NOWY TARG
NAJLEPSZA ZAWODNICZKA – PATRYCJA NYKAZA - NOWY TARG
SĘDZIA GŁÓWNY – SHIHAN ROMAN KĘSKA 5 DAN – KRAKÓW
ILOŚĆ ZAWODNIKÓW – 217
ILOŚC OŚRODKÓW – 11
ORGANIZATOR – SSK YOKOZUNA NOWY TARG