897616555_note

Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Full Contact Karate
Mielec 13.12.2014

W sobotę 13.12.2014r. w Gimnazjum nr 2 ul Grunwaldzkiej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Full Contact  Karate zorganizowane przez Mieleski Klub karate Saiha. Można powiedzieć, że turniej był między narodowy. Wystartowało w nim 28 Klubów Kyokushin Karate tj: Bydgoszcz, Leżajsk, Chorzów, Gdańsk, Jaworzno, Przemyśl, Lewin Brzeski, Góra Kalwarii, Morawica, Chełm, Krosno, Końskie, Mysłowice, Niepołomice, Rzeszów, Samborzec Sandomierz, Sandomierz, Starachowice, Nowy Targ, Wrocław, Kalety, Stary Sącz, Kęty, Wieruszów, Mielec i oraz 2 kluby z obwodu Kaliningradzkiego, Białorusi i Rosji. Patronat honorowy nad imprezą pełniło Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Mielca. Patronat Medialny sprawował Portal internetowy hejmielec. Główną pieczę nad imprezą sprawowała Polska Federacja Karate Kyokushin.
Nowotarską Yokozunę godnie reprezentowało 9 uczestników tj. zawodnicy: Julia Nykaza, Patrycja Nykaza, Amelia Leska, Adam Gniadek, Maksymilian Rapacz, Zuzanna Mroczka, Natalia Sobolak, Marek Hajduk oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska 4 dan. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Bardzo dobrze poradzili sobie Adam Gniadek, który po 4 zwycięskich walkach, które kończył przed czasem lub zdobywając punkt waazari , zajął 1 miejsce, Patrycja Nykaza, która dopiero w finale uległa zawodniczce z Rosji i ostatecznie zajęła 2 miejsce oraz Natalia Sobolak, która w kategorii juniorek wywalczyła 3 miejsce. Pozostali zawodnicy uplasowali się ostatecznie na : Zuzanna Mroczka – 4 miejsce, Marek Hajduk – 4 miejsce, Julia Nykaza – 5 miejsce, Maksymilian Rapacz – 5 miejsce, Amelia Leska – 5 miejsce.
Udział w turnieju częściowo pokryty został ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ