843866240_note

19 kwietnia w sali sportowej Gimnazjum w Łukowicy odbył się Turniej Karate Kyokushin z okazji dziesięciolecia istnienia dojo „Inpakuto” NKKK prowadzonego przez sensei Edwarda Krawczyka (2 dan).
Do turnieju zostało zgłoszonych 156 zawodników z Nowego Sącza, Gorlic, Nowego Targu, Kościeliska, Bukowna, Krakowa, Wieliczki, Starego Sącza, Limanowej oraz Łukowicy.
Sędzią głównym tureniju był shihan Andrzej Krawontka (5 dan) z Nowego Sącza, a sędzią technicznym- wielokrotna Mistrzyni Świata, Europy oraz Polski- sensei Ewa Pawlikowska (4 dan) z Nowego Targu.
Sędziami maty byli: sensei Robert Kopciowski (4 dan), sensei Stanisław Klimkiewicz (3 dan), sensei Andrzej Marmuszewski (3 dan), sensei Arkadiusz Sukiennik (3 dan), sensei Jan Zima (2 dan), sensei Edward Krawczyk (2 dan), sensei Łukasz Krawontka (2 dan), sensei Grzegorz Popiołek (2 dan), sensei Krzysztof Kopciowski (1 dan) oraz sensei Krzysztof Filus (1 dan).
Były to już szóste zawody organizowane przez dojo Inpakuto i największe zawody sportowe jakie odbywają się na terenie gminy Łukowica. Sala gimnazjalna została tłumnie wypełniona; każdy mógł z bliska i z wielkim zaangażowaniem dopingować startujących zawodników.
Podczas ceremonii otwarcia uhonorowany został dyrektor GOK Andrzej Bargieł oraz wójt gminy Łukowica Czesława Rzadkosz.
Była to też okazja do symbolicznego uhonorowania osób takich jak: shihan Andrzej Krawontka, sensei Andrzej Marmuszewski, sensei Łukasz Krawontka, sensei Ewa Pawlikowska, sensei Stanisław Klimkiewicz.

Nowy Targ reprezentowali: Michał Stachowiec, Zuzanna Mroczka, Julia Nykaza, Patrycja Nykaza, Karolina Gucwa, Jakub Łabuz, Maksymilian Rapacz, Piotr Urbański, Julia Mokracka, Kamil Mokracki, Jan Walkosz
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. W kategorii kumite młodziczek dwie Nowotarżanki Parycja Nykaza oraz Julia Mokracka pokonując swoje rywalki w walkach eliminacyjnych dotarły do finału i w finale stoczyły bratobójczą walkę. Ostatecznie zwyciężyła, wygrywając przez ippon, Patrycja Nykaza i jej przypadło 1 miejsce , natomiast Julia Mokracka uplasowała się na 2 miejscu. Bardzo dobrze wypadła również Karolina Gucwa, która zarówno w kata jak i w kumite zajęła 2 miejsce. Po złoty krążek sięgnęła także Zuzanna Mroczka zdobywając 1 miejsce w kata spośród 27 dziewcząt, natomiast 2 miejsca zajęli w kategoriach: kata młodzików -Maksymilian Rapacz, kata kadetek – Julia Nykaza, kumite seniorów – Jan Walkosz, a 3 miejsce w kumite kadetów zajął Michał Stachowiec.