112399147_note
 12 maja 2018r w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbyła się ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Solny w Karate Kyokushin. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai. Turniej odbył się przy wsparciu Miasta i Gminy Wieliczka oraz Powiatu Wielickiego. Sędzią głównym turnieju był shihan Janusz Piórkowski (5 Dan), a sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski (4 Dan). W Pucharze rywalizowało ponad 410 zawodników z 45 klubów z całego kraju. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Nowotarska Yokozunę tym razem reprezentowało 7 zawodników tj: Adam Gniadek, Zuzanna Mroczka, Szymon Aksamit, Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Maciej Motyka oraz najmłodszy Michał Motyka. Najlepiej spisali się: Adam Gniadek , który zajął 1 miejsce w kumite juniorów młodszych -60 kg a w kata uplasował się na 4 miejscu, Jan kamiński – 1 miejsce w kategorii pięć technik i Franciszek Kamiński – 3 miejsce w kata chłopców . Pozostali uczestnicy Yokozuny również pokazali wspaniałą technikę i ducha walki, jednakże z uwagi na dużą konkurencję oraz wysoki poziom sportowy zawodników nie udało im się zdobyć miejsc medalowych. Gratulacje dla całej ekipy. Udział w zawodach częściowo pokryty został ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.