1238957227_note
 11 marca 2018 w Miejskiej Hali Widowiskowej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 288 zawodników z 34 ośrodkow Kyokushin. Przeprowadzono także konkurencje w przepisach Karate WKF. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonałli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Prezydent Krosna Bronisław Baran, Dyr. MOSiR Antoni Dubiel, Dyr. Wydział KFIS Grzegorz Półchłopek, Insp. WKFiS Katarzyna Bienia.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski. Mistrzostwa były w całości transmitowane w internecie, ponadto zostały udzielone wywiady lokalnej TV, Radio i Prasie. Organizatorem imprezy połączonej z 25 leciem był Krośnieński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Romana Woźniak.
Nasz Klub reprezentowali: Adrian Sobolak-kumite seniorów WKF, Aleksandra Dudzik - kumite seniorek full kontakt, Adam Gniadek - kumite i kata juniorów młodszych, Patrycja Iglar - kumite juniorek, Eryk Wyrostek i Zuzanna Mroczka - kata i kumite młodzików, młodziczek. Najlepiej spisał się Adam Gniadek , który w kumite wywalczył srebro, a w kata po 2 turze uplasował sięna 6 miejscu oraz Aleksandra Dudzik, która w kumite zajęła 3 miejsce. Pozostali zawodnicy mieli mniej szcześcia i nie zdołali zdobyc medalu niemniej jednak walczyli bardzo zawzięcie i ostatecznie : Zuzanna Mroczka w kata dostała się do rundy finałowej i walkę zakończyła na miejscu 5, a w kumite uplasowała sie na miesjcu 8, Eryk Wyrostek zarówno w kumite WKF jak i semi kontakt uplasował się na miejscu 6, Patrycja Iglar zajęła miejsce 7, a Adrian Sobolak- który pokazał wspaniałą technikę, jednakze kilkukrotnie zbyt mocno uderzył przeciwnika, co zadecydowało o jego przegranej, wywalczył miejsce 6.