1927719780_note
 W dniu 12 października 2019 w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych i Seniorów Open - Mistrzostwa Polskiego Związku Karate zorganizowane przez Szczecinski Klub Karate Husaria . W Mistrzostwach wzięło udział 220 zawodników z 76 klubów . W tak prestiżowych zawodach Nowotarski Klub Karate Yokozuna pod przewodnictwem sensei Ewy Pawlikowskiej 4 dan - wspaniale zareprezentowało 2 juniorow mlodszych : Adam Gniadek i Zuzanna Mroczka. W Mistrzostwach wzieli udzial najlepsi zawodnicy z calej Polski co sprawilo , ze rywalizacja sportowa byla na bardzo wysokim poziomie. Zarówno Adam Gniadek i Zuzanna Mroczna w kata uplasowali się na 19 miejscu Z kolei w kumite Adam Gniadek w eliminacjach poprzez wskazanie sędziów musial uznac wyzszosc swojego przeciwnika z klubu gospodarza natomiast Zuzanna Mroczka stoczyla 2 zwycięskie walki tj. pierwszą wygraną przez wazaari a w drugą przez ippon. W walce o finał chwila dekoncentracji spowodowała ze to jej przeciwniczka zdobyła ippon i wygrala . Ostatecznie Zuzanna Mroczka zdobyła 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Obu zawodnikom naleza sie brawa za wkład i wysiłek jako włożyli w przygotowania i start w zawodach. Koszty udziału w Mistrzostwach Polski częściowo pokryte zostały ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.