2017759228_note

W dniu 4 października 2014 w Sieradzu odbył sie Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz. W turnieju wzięło udział 290 zawodników i zawodniczek z 6 państw tj.: Polska, Ukraina, Austria, Czechy, Rosja, Węgry. Turniej został zorganizowany przez Sieradzki Klub Karate Kyokushin. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Swój udział zaznaczyło również Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna z Nowego Targu, które wystawiło 6 zawodników:
Wojciecha Stanka,
Natalię Sobolak,
Paulinę Truchoń,
Patrycję Nykaza,
Maksymiliana Rapacza,
Denisa Truchoń.

Dwoje z nich tj. Patrycja Nykaza i Maksymilian Rapacz zajęli II miejsca w kategorii kumitei kadetek i kadetów . Oboje stoczyli piekne walki wygrywając z przeciwnikami przed czasem lub zdobywając punkty waazari. Szczeście opuściło ich dopiero w walkach finałowych, gdzie oboje musieli uznac wyższośc swoich przeciwników. Maksymilian Rapacz również wysoko uplasował się w konkurencji kata kadetów zajmując 4 miejsce , a do 3 zabrakło mu zaledwie 0,1 pkt. Pozostali zawodnicy polegli w walkach eliminacyjnych, jednkaże wiele mogli sie nauczyć od swoich kolegów. Z kolei trenerka zawodników sensei Ewa Pawlikowska 4 dan reprezentowała Nowy Targ jako sędzia turnieju.