416168293_note
W dniu 13.05.2023 roku w Skawinie odbyły się II Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 138 zawodników i zawodniczek z 19 klubów. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata i kumite. Klub Yokozuna Nowy Targ reprezentowało 7 zawodniczek i zawodników tj. Jan Kamiński, Franciszek Kamiński, Kinga Zając, Maksymilian Ligas , Wojciech Królczyk, Mariusz Pudzisz, Bartłomiej Wójciak oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska.
Wszyscy zawodnicy zaprezentowali bardzo dobrze swoje umiejętności. Najlepiej wypadł Franciszek Kamiński startujący w kategorii juniorów młodszych, który zarówno w konkurencji kata , jak i kumite zdobył złoty medal. Z kolei jego młodszy brat Jan Kamiński nie dał cienia wątpliwości rywalom, że to on jest najlepszy w konkurencji kata młodzików zdobywając I miejsce. II miejsce na podium w konkurencji kata zdobył Bartłomiej Wójciak oraz II miejsca w kumite w swoich kategoriach wiekowych zdobyli Kinga Zając, Maksymilian Ligas i Wojciech Królczyk.
Udział w turnieju częściowo pokryty został ze środków pochodzących z dotacji gminy Miasto Nowy Targ.