738729289_note
IV Regionalny Turniej Karate Kyokushin Łukowica

3 kwietnia 2011 w Łukowicy odbył się IV Regionalny Turniej Karate Kyokushin zorganizowany przez senpai Edwarda Krawczyka . W turnieju wzięło udział około 150 zawodników z 6 ośrodków: Nowy Targ, Nowy Sącz, Kościelisko, Gorlice, Stary Sącz, Czarny Potok-Łukowica. Sędzią głównym turnieju była sensei Ewa Pawlikowska 3 dan z Nowego Targu – wielokrotna mistrzyni Świata, Europy i Polski.

W turnieju zawodnicy zmierzyli się ze sobą w konkurencji kata oraz kumite.

Z nowotarskiego ośrodka YOKOZUNA wzięło udział 16 zawodników: tj. Mokracki Kamil, Dawid Żarnecki, Rapacz Maksymilian, Baraniak Alan, Ryt Bartłomiej, Polak Patrycja, Kinga Michałek, Cepiel Szymon, Damian Faron, Kowalski Kacper, Krasowski Marian, Wojciech Domalik, Michał Mądry, Szczepanie Krzysztof , Szczepanie Michał, Walkosz Jan, Sąsiadek Krystian.

Najmłodsi swoje umiejętności pokazali w kata. w kat, kata chłopców Rapacz Maksymilian zajął 1 miejsce, Mokracki Kamil w tej samej kategorii zajął 3 miejsce, a debiutujący Ryt Bartłomiej również wysokie 8 miejsce . Do finału w tej kategorii nie udało się przedostać Dawidowi Żarneckiemu. Również w kata zadebiutował Szymon Cepie.

Z kolei w kategorii kata dziewcząt Patrycja Polak przeszła do finału i ostatecznie zajęła miejsce IV- tuż za podium. Do miejsca 3 zabrakło jej zaledwie 4 punktów.

W kategorii kata kadetek Kinga Michałek zajęła po bardzo wyrównanym finale zajęła ostatecznie 2 miejsce, natomiast w kat. kata kadetów Alan Baraniak zajął 3 miejsce pozostawiając za sobą kilkunastu zawodników.

W połączonej kategorii kata młodzików i młodziczek świetnie wypadł Kowalski Kacper zajmując 2 miejsce , niestety z kolei w kategorii kumite lekki kontakt odpadł już w pierwszej walce (jak się okazało z późniejszym zwycięzca tej kategorii Danielem Koszykiem z Nowego Sącza). Również w kat. młodzików w wadze +60 kg, wystartował Krzysztof Szczepaniec, który ostatecznie zajął 2 miejsce, natomiast w kata znalazł się tuż za podium na miejscu 4 oraz Marian Krasowski, który przegrał walkę o wejście do półfinału.
W Kumite lekki kontakt juniorów młodszych wzięli udział : Damian Faron – był to jego debiut. Przegrał już w pierwszej walce, ale jak na pierwszy raz radził sobie naprawdę dobrze. Z bardziej doświadczonych zawodników w tej kategorii wiekowej – tym razem odnosząc porażkę - Krystian Sąsiadek w kat. -60 kg, Wojciech Domalik +75 kg, najlepiej w tej. Kat. spisał się Michał Mądry, który w ostatniej chwili zreflektował się i po przegranej walce o wejście do finału stoczył bardzo zacięta walkę o miejsce 3 z zawodnikiem z Czarnego Potoku Kamilem Ząbkiem.
Również bardzo dobrze spisał się Jan Walkosz, który w kat. old boy po bardzo wyrównanej walce zajął 3 miejsce.