824130546_note

Dnia 15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków. Otwarcia imprezy oraz wręczenia nagród dokonali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Przewodniczący Rady Gminy Jedlicze Piotr Woźniak i Przewodniczący Komisji OKZSiR Krystyna Marć. Sędzią technicznym był shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Krośnieński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Romana Woźniaka.
Nowotarska Yokozunę reprezentowali: młodzicy Maksymilian Rapacz, Piotr Urbański, Julia Mokracja i Patrycja Nykaza oraz juniorki: Natalia Sobolak i Karolina Gucwa oraz sędzia sensei Ewa Pawlikowska 4 dan.
Ogromne gratulacje należą się Juli Mokrackiej, która wywalczyła 2 miejsce w kategorii kumite -50 kg, Niewiele do zdobycia medalu brakło Maksymilianowi Rapaczowi, który zajął 5 miejsce w kata na kilkudziesięciu uczestników. Konkurencje zarówno kata jak i kumite były na bardzo wysokim poziomie. Udział w turnieju częściowo pokryty został ze środków pochodzących z dotacji Gminy Miasto Nowy Targ.